Náčrtky

O tom co tu je

Než cokoliv začnu kreslit ve stroji, většinou se snažím seznámit s tvarem co nejlépe, a  k tomu nelze dojít jednodušeji než nekonečným čmáráním. Základní idea je prostá: pokud dokáži nakreslit to co chci jen tak z hlavy několikrát za sebou a připomíná to zamýšlený objekt, neměl by být problém převést tvar do pixelů.

O Simutrans se zajímám šest let, z toho cca. dva jsem pouze hrál. Předtím jsem se ještě nějakou chvíli bavil s Transport Tycoonem a TTDPatchem. Za tu dobu jsem vyplodil docela slušnou hromádku náčrtků. Stejně jako v případě Alexandrijské knihovny se bohužel dochovaly pouze zlomky.

Před několika měsíci se při snaze o úklid ve skříni s archivními papírovinami náhle některé vynořily. Prošel jsem celou tu hromadu a sebral všechno co tam bylo, doufám že to může být tak polovina těch lepších. Bohužel několik nejhezčích bylo na zadní straně zadání CAE, takže odputovaly do Cambridge a už je nikdo nikdy neviděl.

Jsou tu i věci které se Simutransem nesouvisí, ale co už. Ať se Vám líbí - a kreslete si taky ve škole, zlepšuje to náladu!

Vlaky

Žádný z vlaků nikdy nepokročil z plánovací fáze až ke kreslení. Jediné kolejové vozidlo mé výroby je/byl Garatt, a ten jsem nikde nenašel.

Nějaký vlak z TTD. Proč tam jsou dva poštovní vagóny? Rychlá elektrická lokomotiva Plochý vůz Dvoudílná lokomotiva pro nákladní vlaky Dieselovka, pokus o napodobení tvaru těch od Bennhardta ze 128. malý Mallett Patrové vagóny, takové které se dají stále ještě spatřit na některých zapadlých tratích. BR 05 - netřeba představovat!

Tatra 138/148

138 - valník 138 - míchačka 138 - sklápěč; docela povedený obrázek

Tatra 801 (fiktivní)

Původně bezejmenný náklaďák se stal Tatrovkou kvůli omylu; jelikož jsem jednu dobu kreslil Tatry jako šílenec, všichni si jej zařadili jako další v sérii a ještě mi vymysleli číslo. Mám k němu spoustu materiálu, protože jej překresluji už asi rok…

Tatra 815

Většina náčrtků 815ky se datuje do nejranějších období, takže zmizela beze stopy. Ale byla jich hromada, to vím určitě.

815 jako míchačka T 815 - nevím nevím, dobře nebo špatně? 815 se sníženou kabinou jako autojeřáb

Ostatní náklaďáky

Avia a další.

813 vleče záhadný kvádr. Že by stavba pyramid? Jeden z pokusů o Tatru 141 Dodávka, pravděpodobně poštovní. Před pár lety nebylo čím vozit poštu po silnici. Ještě jednou Avia a Tatra 815; odchylky v měřítku prosím ignorujte :-) Znovu Avia, o trošku méně zoufalá A pro změnu úplně nepoužitelná V TTD se pořád něco porouchává, V Simutransu od toho mám konečně pokoj. Traktor s vlečňákem. Když jsem si kdysi kreslil s maminkou, ve věku tak čtyři pět let, neopomněla nikdy traktor ve venkovských scénách. Indoktrinace od dětství… a není automechanička ani zemědělkyně, ale klaviristka. Bum :D Dávnověký náklaďák Podruhé

Budovy

Městské domy, stanice a podobné.

Tenhle dům jsem si vymyslel kdysi dávno a nosil v hlavě roky. Měl jsem přesnou představu jak bych mho udělal, ale moje pokusy s budovami skončily nevalně, takže jsem se k němu konečně dostal až když se objevil pak32. Depo Nějaké trubky ke stanici? Už vůbec netuším co to mělo být Ten 'tamten' dům a dvě staniční budovy - silo a sklad. Skladiště s portálovým jeřábem …? Hromada náčrtků pro pak32

Několik letišť. První dvě jsou z TTD, další dvě moje návrhy. Tuším matně, že v OpenTTD je nějaké podobně tomu poslednímu. Možná je to geniální nápad - anebo proto, že je to ve skutečnosti minimální úprava malého letiště.

Ostatní - letadla

Proč nejde vymyslet nějaké futuristické přemisťovadlo, které nevypadá jako UFO?

Jakási létající věc z budoucnosti Coleman Count z TTD. Strašlivě starý náčrtek, nalezený v napolo zkamenělém stavu. Helikoptéra - Myslel jsem, že by mohla být statickou částí nějaké budovy Když se v TTD pokazí Concorde… napravo Apache, nalevo možná Hornet Dvojplošník - zepředu Dvojplošník - z boku Dvojplošník - shora Pravděpodobně F-15 XC-99

Myslím, že dvojplošník je spíchnutý v posledním ročníku gymnázia během biologie. Předlohou byl pravděpodobně Sopwith Camel. O posledním letadle více na stránce nedokončené projekty.

Lodě

Jak by to vypadalo, kdyby měly lodě příslušnou velikost? Zeno jednu takovou nakreslil, takže si kromě náčrtků můžete udělat představu sami:

Přes 4 políčka Nebo že by přes čtrnáct?

Emma Maersk u nějaké vesnice

Tak a to už je opravdu všechno…

Stále nemáte dost? Byly by tu ještě nějaké zbytky vyfocené mobilním telefonem.